KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 5577691
nr 557 7691
Fredrik Wilhelm Scholander
(1816-1881), Sverige
Akvarell, signerad, F Scholander 1876, Befäst stad, 27x34
Utrop:
1.500 kr
Såld:
2.700 kr
måndag 8 december 2008
1.600 kr
2.600 kr
2.000 kr
2.200 kr
2.400 kr
Fredrik Wilhelm Scholander
Läs mer om Fredrik Wilhelm Scholander